Pitztal Gletcher 

Pitztálské údolí a na jeho konci lyžařské středisko Pitztal Gletcher a Rifflesee najdeme zhruba 80 km od Innsbrucku. Údolím, které je necelých 40 km dlouhé  protéká říčka Pitz,   vytékající z pitztálského ledovce. Úplně na konci údolí končí cesta na parkovišti,  které se nachází ve výšce     1 740m,  kde musíme nastoupit do podzemní dráhy Pitzexpress   ( nejrychlejší lanová dráha na světě,  uvedená do provozu v roce 1983 ).  V ní překonáme výškový rozdíl 1 120 m za necelých 8 minut. Pitzexpress přepraví za hodinu 1600 lidí.

Z metra vystoupíme v horní stanici,  která se nachází ve výšce 2 860 m, v ni najdeme restauraci, obchůdek, půjčovnu lyžařského vybavení, toalety, ošetřovnu a samozřejmě technické zázemí.

Zde se nám dostává pohledu na celý kotel ledovce ve kterém najdeme 4 vleky,  sedačkovou a kabinkovou lanovku. To vždy s několika variantami možných sjezdů. Celkově můžeme využít  25 km sjezdovek.  Z toho  je 5 km modrých, 15 km červených a 5 km černých. Pro běžkaře je zde připravena téměř 10 km dlouhá trať. 
Nejdelší vlek Mittelberrgjoch I  najdeme pokud sjedeme po modré sjezdovce do výšky  2 750 m. tento vlek překonává rozdíl 440 m a je dlouhý 2 220m. Právě od jeho horní stanice se skialpinisté mohou vydat na túru na Wildspitze.
Bezesporu nejzajímavější  je kabinová lanovka Pitzpanoramabahn, jejíž dolní stanice se nachází kousek od restaurace. Přepravu zajišťuje 16 gondol ve čtyřech skupinách. dráha je 2 185 m dlouhá a překonává 600 m. Ve výšce 3 020 m se nachází mezistanice.  Lano je podpíráno třemi sloupy, ten nejdelší měří 52 m. Touto lanovkou se dostaneme až do neuvěřitelných 3 440 m. Přepravní kapacita je až 1200 osob za hodinu.
Horní stanice je se svou výškou nejvyšší místo kam se dá v Rakousku pomocí lanovky dostat a nám se naskýtá krásný pohled na Alpy, kousek od nás je i Wildspitze (  3774 m  ) nejvyšší hora v okolí. Zde se nachází také meteorologická stanice.
Ze shora vedou tři červené sjezdovky, jedna z nich bývá na začátku sezóny využívaná k tréninku lyžařských reprezentací. Však také  motto Pitztalu je: "Kde trénují vítězové".